STEMDAG 2024
STEM is een uitdaging voor vele leerkrachten. Daarom organiseren de cel iSTEM inkleuren en STEM voor de Basis samen met enkele van hun partners, een studiedag die de leerkrachten hierbij op weg kan helpen.
Het thema is Samenwerken inspireert. Samenwerken brengt het beste in mensen naar boven. Wanneer we onze krachten bundelen, ontstaan er nieuwe ideeën, leren we van elkaar en bereiken we meer dan alleen. Tijdens deze studiedag willen we samen met onze partners de leerkrachten inspireren om obstakels te overwinnen, creatieve oplossingen te bedenken en elkaar te inspireren om verder te gaan en het STEM-onderwijs voor onze leerlingen nog te verbeteren.
Praktisch
- 4 december 2024
- Hogeschool VIVES, Xaverianenstraat 10, 8200 Brugge
- Van 8:30 tot 17:00
- Voor STEM-leerkrachten basis- en secundair onderwijs
- 80 euro per school (ongeacht aantal deelnemers)
- Inschrijven is niet meer mogelijk
Programma
8u30 | Onthaal en registratie |
9u00 | Verwelkoming door Prof. dr. ir. Wim Dehaene, coördinator iSTEM |
9u15 | Keynote: Uitdagingen voor STEM-onderwijs door Françoise Chombar, voorzitster STEM-platform |
10u15 | Koffiepauze |
10u45 | Workshops – sessie 1 |
12u15 | Lunch |
13u15 | Workshops – sessie 2 |
14u45 | Koffiepauze |
15u15 | Workshops – sessie 3 |
16u45 | Recap van de dag |
17u00 | Uitreiking iSTEM-prijs met aansluitend receptie |
Dankzij CollectiveUP vorige STEM-dag in beeld.
Workshops
Ontdek de verschillende workshops van de STEMDAG per sessie. Volgende kleuren geven de hoofddoelgroep aan, maar bekijk de doelgroep ook wel in detail. Je kan ook gebruik maken van de filter.
- Secundair
- Lager
- Kleuter
Filter op doelgroep studiedag sessie
Ward Seynaeve
Marc De Rammelaere
Geert Neyrynck
Thijs Eeckhout
Joke Lippens
Pieter Schutijser
Filter op doelgroep studiedag sessie
Tom Neutens
Matthias Stroobants
Leonie De Clercq
Geert Neyrynck
D’Haese Binke
Tavernier Ines
Camille Verbelen
Joke Oosterlijnck
Joke Lippens
Pieter Schutijser
Filter op doelgroep studiedag sessie
Hanne Deprez
Ward Seynaeve
Marc De Rammelaere
Lara Schallenbergh
Lander Blommaert
Thomas Remerie
Tim Louagie
D’Haese Binke
Tavernier Ines
iSTEM-prijs
Omdat Samenwerken inspireert werkt de cel iSTEM Inkleuren ook nauw samen met de educatieve bachelor- en masteropleidingen van de partners. Werk van studenten heeft in sommige gevallen een grote meerwaarde voor het werk van de coaches en mag ook erkend worden. Daarom zal de cel jaarlijks een iSTEM-prijs toekennen aan één van de genomineerde studententeams.
Enkele van de genomineerde studenten zijn:
- Davy Schol – iSTEM-project STEMmige snaren (Hogeschool PXL)
- Daan Tirry en Mel Van Rompay – Ontwikkeling van KLOOV (Arteveldehogeschool)
- Geraldine Claessens, Aïsha Janssens, Lode Vermeiren, Pieter De Hauw, Justine Lauwereins – Ontwikkeling van een interdisciplinaire conceptmap met STEM-leerinhoud derde graad doorstroom (KU Leuven)
- Liesbeth Guldentops -Implementatiebetrouwbaarheid bepalen van lesmethoden: De iSTEM-lesmethode (UAntwerpen)
FAQ
Bereikbaarheid
Hogeschool VIVES Brugge is gelegen aan de Xaverianenstraat 10, 8200 Brugge.
Je kunt op de website van VIVES ontdekken hoe eenvoudig je naar de campus kunt komen.
Wat is de kostprijs van STEM-dag?
Voor leerkrachten en directies is de kostprijs voor de STEM-dag 80 euro per school. Dit betekent dat het niet uitmaakt hoeveel leerkrachten en/of directieleden deelnemen per school, de kostprijs staat vast. De betaling zal gebeuren per factuur (één factuur per school).
Studenten en leden van de cel iSTEM en STEM voor de Basis mogen gratis deelnemen aan de STEM-dag.
Voor de andere deelnemers is de kostprijs 80 euro.
Kan ik een aanwezigheidsattest krijgen?
Ja, na afloop van de STEM-dag ontvangen de aanwezigen een attest (indien dat aangevraagd werd bij de inschrijving).
Is de STEM-dag ook voor studenten?
Studenten in een educatieve bachelor- of masteropleiding zijn welkom op de STEM-dag en mogen gratis deelnemen.
Wat met de verschillende finaliteiten van het SO?
Voor de eerste sessie werden projecten gekozen die, mits aanpassing aan jouw context, kunnen gebruikt worden in alle finaliteiten.
Voor de andere sessies zijn er voor alle finaliteiten minstens twee workshops.
Is er een aanbod voor B-stroom?
Specifiek voor de B-stroom zijn er geen workshops voorzien, maar neem zeker een kijkje bij de workshops die voor het Lager Onderwijs bestemd zijn. Hopelijk vind je daar de nodige inspiratie.